کار‌چی‌داری

سامانه هوشمند سفارش خدمات

کارچی‌داری، سامانه هوشمند سفارش خدمات است. بستری برای آشنا و به‌هم وصل کردن افرادی که تخصص، مهارت و توانایی انجام کاری را دارند، به آن‌هایی که نیاز یا سفارشی دارند برای آن‌که خدمتی برایشان انجام شود. این سامانه بر پایه فناوری پیشرفته و با بهره‌گیری از ابزارهای روز نظیر وب‌سایت، ‌اپلیکیشن موبایل، وب‌اپلیکیشن، گفت‌وگوی آنلاین (Chat) طراحی و پیاده‌سازی شده است. همه کاربران در سرتاسر ایران و حتی دیگر کشورها، فارغ از نوع سخت‌افزار یا نرم‌افزار (کامپیوتر رومیزی یا لپ‌تاپ، تبلت، گوشی هوشمند اندرویدی یا آیفون)، می‌توانند از امکانات کارچی‌داری استفاده کنند.
در سامانه کارچی‌داری، فرآیند سنتی اجرای یک پروژه خدماتی (شامل نیازسنجی و تشخیص مراحل انجام، برآورد هزینه و زمان، یافتن افراد متخصص و به‌کار‌گیری آن‌ها و سرانجام ارزیابی کیفیت اجرا) به‌صورت آنلاین و سیستمی شبیه‌سازی شده است.
هدف اصلی کار‌چی‌داری، اشتغال‌زایی و سامان‌دهی فعالیت‌های فریلَنس (که آزادکاری، حق‌الزحمه‌ای و کارمزدی نیز نامیده شده) است. گونه‌ای قرارداد کاری، که بر پایه آن فردی قول انجام پروژه‌ای را برای یک کارفرما در مدت معلوم و در ازای دستمزدی مشخص می‌دهد.
در این سامانه، شخص حقیقی یا حقوقی که درخواست (سفارش) انجام خدمتی را ثبت می‌کند، «کارفرما» و فرد متخصص و دارای مهارت انجام یک یا چند کار، «کارچی» نامیده می‌شود:


کارفرما


کولر گازی یا آبی، پکیج یا یخچال خانه یا محل کارتان خراب است و نیاز به سرویس و تعمیر دارد؟ لازم است بدنه، تأسیسات، لوله‌کشی، رنگ‌آمیزی دیوار، کف‌پوش، فضای سبز یا قسمتی دیگر از ساختمان‌تان ایجاد، اصلاح یا بازسازی شود؟ منزل یا شرکت‌تان احتیاج به نظافت و ضدعفونی دارد؟ به‌خاطر مشغله‌تان امکان رفتن به محلی یا انجام کاری در شهر خود یا دیگر جاهای ایران و حتی جهان را ندارید؟ نیاز به خدمات پزشکی یا پرستاری در مکان موردنظرتان دارید؟ قصد دارید درس یا مهارتی را فرا بگیرید؟ شاید هم حیوان خانگی‌تان باید مراقبت، پیرایش مو یا عقیم‌سازی شود…
در یک کلام؛ کار چی دارید؟ مگر فرقی هم دارد!؟ کافی است هر جا هستید، سریع و به‌سادگی یک درخواست در سامانه کارچی‌داری ثبت کنید؛ تا متخصصان زیادی را پیدا کنید که به تمامی نیازهای روزمره‌تان پاسخ دهند: نظافتچی خانم برای تمیزکاری خانه، نظافتچی آقا برای نظافت منزل، راه‌پله و مشاعات ساختمان، بنا، لوله‌کش، نقاش ساختمان، تعمیرکار خودرو یا لوازم خانگی، سرویس‌کار پکیج و شوفاژ و کولر، مربی شنا و بدن‌سازی، معلم خصوصی مدرسه و کنکور، پرستار و مراقب سالمندان، کارپرداز شخصی، لیدر (راهنمای) محلی تور، نگه‌دارنده حیوان خانگی و …
نگران هزینه‌های انجام کار هم نباشید… در کارچی‌داری قبل از شروع سفارش، خود شما بودجه‌ای را که برای آن در نظر گرفته‌اید، تعیین می‌کنید!
همچنین تمامی سفارش‌ها و فرآیند انجام آن به‌صورت لحظه‌ای و آنلاین قابل پیگیری است.
پس از ثبت سفارش کار و تعیین بودجه، هر کدام از کارچی‌ها که امکان اجرای درخواست شما در زمان و مکان موردنظر با هزینه اعلام‌شده را داشته باشد، برای انجام پروژه به شما پیشنهاد می‌دهد. ممکن است دستمزدی که هر کارچی طلب کرده، همان مبلغ ذکرشده از سوی شما یا بیشتر و حتی کمتر از آن باشد. سامانه به شما امکان می‌دهد پیشنهادهای رسیده را با هم مقایسه کنید. مشخصات و سوابق حرفه‌ای کارچی‌های پیشنهاددهنده و نیز نظریات سایر کارفرمایانی که به آن‌ها خدمت‌رسانی کرده را بررسی کنید و در نهایت مناسب‌ترینِ پیشنهادها را بپذیرید یا منتظر دریافت پیشنهادهای بهتر بمانید.


کارچی


از تخصص‌تان درآمد بسازید! هر شغل یا تخصصی که دارید، در سامانه کارچی‌داری، به‌راحتی خود و توان‌مندی‌تان را به تعداد زیادی از مردم معرفی و پیشنهاد کار دریافت کنید. دو سه سال اخیر، دوره رونق کسب‌وکارهای مبتنی بر فریلنسری (آزادکاری) است؛ بخصوص که از اواخر سال 1399 نیز همه‌گیری ویروس کرونا (COVID-19) بیشتر شهروندان را خانه‌نشین، دورکار یا دست‌کم محتاط کرده است.
کارچی‌داری بهترین فرصت برای افرادی است که می‌خواهند از مهارت‌های خود برای کسب درآمد استفاده کنند. چه جزء جویندگان کار باشند و چه بخواهند در کنار شغل اصلی خود به‌عنوان فریلنسر فعالیت کنند.
افزایش فرصت‌های شغلی، کاهش آمار بیکاری و ارتقای شاخص‌های توسعه انسانی، مهم‌ترین اهداف کارچی‌داری است. این سامانه با تسهیل در فرآیند اجرای کارها و دسترسی سریع به منابع انسانی تخصصی و غیر‌تخصصی، امکان دسترسی آسان و سریع به خدمات با‌کیفیت و نیز کاهش چشمگیر هزینه‌های انجام ‌کار را فراهم کرده است.


وبلاگ (مجله) کار‌چی‌داری


یکی از دیگر اهداف کارچی‌داری، گسترش دانش عمومی برای ارتقای سطح زندگی مردم و جامعه است. راه‌اندازی وبلاگ (مجله) گامی در این زمینه است. در وبلاگ کارچی‌داری که سعی شده قواعد درست‌نویسی در کنار اصول انتشار محتوا در وب تا حد امکان رعایت شود، انواع مطالب در شاخه‌های مختلف موضوعی همچون خانه و ساختمان، پزشکی و سلامت، خودرو، اینترنت و فناوری‌های دیجیتال، توسعه فردی و سازمانی، سبک زندگی منتشر می‌شود.