هر چند وقت یک بار باید خودرو را کارواش برد؟

0 8,524

معمولا افرادی که برایشان تمیزی و سلامت وسیله نقلیه مهم است، این سوال را دارند که هر چند وقت یک بار باید خودرو را به کارواش برد؟ در این زمینه کار‌چی‌داری به شما اطلاعاتی می‌دهد که نه تنها با دانستن و رعایت آن‌ها، وسیله نقلیه شما همیشه تمیز خواهد بود، بلکه با شستشوی خودرو، هیچ‌گاه به آن آسیبی نخواهد رسید.

در نظر داشته باشید که شستشوی به اندازه خودرو سبب عمر طولانی‌تر آن می‌شود؛ از این رو توجه شما را به ادامه این مطلب جلب می‌کنیم.

بعد از گذشت چند هفته باید ماشین را به کارواش برد؟

اگر به دنبال بازه زمانی مشخصی هستید که طبق آن، خودروی خود را به کارواش ببرید، باید بدانید که هیچ بازه زمانی مشخصی وجود ندارد. گاهی پیش می‌آید که شما بعد از یک ماه به کارواش مراجعه کنید، گاهی نیز بعد از دو روز مجددا نیاز به شستشوی خودرو خود دارید.

شستشوی خودرو به عوامل مختلفی از جمله شرایط فصلی، آب و هوا، منطقه رانندگی، روش رانندگی و مواردی از این قبیل بستگی دارد. از این رو در ادامه این شرایط را بررسی می‌کنیم.

شست‌وشوی خودرو

شرایط فصلی

در این قسمت قصد داریم به نکته‌ای مهم اشاره کنیم که اکثر افراد از آن بی اطلاع هستند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که شستن خودرو بیشتر باید در فصل‌های گرم سال باشد، چراکه در فصل‌های سرد، بارندگی و برف اجازه تمیز ماندن وسیله نقلیه را نمی‌دهد. لازم است بگوییم که این فرضیه کاملا اشتباه است.

به دلیل نمک زیادی که در فصل‌های سرد، به ویژه فصل زمستان وجود دارد، شستشوی خودرو امری مهم است. چرا که ماندن نمک روی سطح وسیله نقلیه، به بدنه آن آسیب می‌رساند. از این رو پیشنهاد می‌کنیم که در فصل زمستان خودرو خود را به تعداد دفعات بیشتری به کارواش ببرید.

بیشتر بخوانید  با خدمات کارواش بدون آب یا نانو آشنا شویم

منطقه رانندگی

تصور کنید برای رسیدن به محل کار خود ناچار به عبور از منطقه خاکی هستید که گذشتن از آن خودروی شما را کثیف می‌کند. قطعا در این صورت نسبت به کسانی که در جاده آسفالت حرکت می‌کنند، بیشتر خودروی خود را به کارواش می‌برید.

آب و هوا

آب و هوا نه تنها به فصل‌های سال بستگی دارد، بلکه موقعیت جغرافیایی که در آن زندگی می‌کنید نیز در شرایط جوی آب و هوای منطقه بی تأثیر نیست. به عنوان نمونه اگر در شهری مانند تهران زندگی می‌کنید که در آن آلودگی هوا بسیار است، نسبت به شهرهای شمالی کشور که هوایی تمیز و مرطوب دارد، نیاز بیشتری به شستن ماشین دارید.

روش رانندگی در روز

رانندگی که بعد از آن وسیله نقلیه نیاز به کارواش پیدا کند و هیچ عاملی مانند جاده، خاک یا بارندگی در آن وجود نداشته باشد، احتمالا به آن دلیل است که راننده آن فردی جوان و پر هیجان بوده است. البته ممکن است چاله‌های پر آب خیابانی نیز سبب کثیفی خودرو شود. موضوع هر چه که باشد، لازم است بدانید که رانندگی بد سبب می‌شود نیاز بیشتری به شستشوی خودرو داشته باشید.

سرویس آنلاین کارواش

تفاوت کارواش آبی با نانو چیست؟

امروزه کارواش نانو حتی بیشتر از کارواش آبی و بخار محبوبیت پیدا کرده است. این محبوبیت میان کسانی که به مصرف بهینه آب اهمیت می‌دهند، بیشتر است. برای آنکه درک درستی از تفاوت‌ها و مزایای کارواش آبی با نانو داشته باشیم، هر کدام را به صورت جداگانه تعریف می‌کنیم.

بیشتر بخوانید  همه آنچه باید در مورد باتری خودرو بدانید

کارواش آبی

کارواش آبی، همان روش قدیمی است که در آن کارواش خودرو به صورت معمول انجام می‌شود و شست‌وشو به صورت ماشینی یا دستی انجام می‌پذرید.

کارواش نانو

کارواش نانو یا کارواش در محل که به شستشوی بدون آب نیز معروف است؛ نه تنها برای تمیزی خودرو از آب استفاده نمی‌کند بلکه در این شست‌وشو نیازی به حضور حتمی در کارواش نیست و پرسنل کارواش با تجهیزات لازم، خود به محل مورد نظر می‌روند و بدون هیچ دردسر خاصی خودرو شما را صفر شوید می‌کنند.

مواد نانو به سطح خودرو اسپری می‌شود و از آنجا که ابعاد آن‌ها در حد نانومتر است به راحتی در زیر غبارها و چاله‌های ماشین می‌رود و بدین صورت گرد و غبار را از سطح خودروی شما می زدایند.

کارواش در محل

اگر قصد شست‌و‌شوی ماشین خود را دارید و به روش درست آن اهمیت می‌دهید، پیشنهاد می‌کنیم از سامانه هوشمند سفارش خدمات کار‌چی‌داری استفاده کنید. ما درکار‌چی‌داری انواع خدمات را در سریع‌ترین زمان ممکن در اختیار شما قرار می‌دهیم؛ کافی است تلفن همراه خود را بردارید و از طریق اپلیکیشن ما هرآنچه نیاز دارید ثبت سفارش کنید.

لازم به ذکر است که کارچی‌داری برای شستشوی خودرو شما خدمات کارواش در محل را با تیم کاملا متخصص ارائه می‌دهد. اگر به دنبال مرکزی امن برای دریافت انواع خدمات ماشین هستید، کارچی‌داری انتخاب امن و مقرون به صرفه‌ای برای شما خواهد بود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.