بهترین پست های هفته

نقاشی ساختمان با رنگ روغن

نوشته صادق حمید ۱۶-۱۲-۱۳۹۹

تعمیر پکیج بوش

نوشته محمدامین نعمتی ۱۵-۱۲-۱۳۹۹

بازسازی خانه

نوشته صادق حمید ۱۴-۱۲-۱۳۹۹

انواع رنگ های نقاشی ساختمان

نوشته صادق حمید ۱۲-۱۲-۱۳۹۹

نقاشی ساختمان در تهران

نقاشی ساختمان در تهران

با مقدمه ای درباره نقاشی ساختمان تهران، می خواهیم به وجوه اشتراک و اختلاف سایر شهرهای کشور با شهر تهران و تفاوت های بین مناطق آن، از لحاظ رنگ و رنگ آمیزی بپردازیم. به طور کل همه رنگ ها زیبا هستند، اما هیچ رنگی در دنیا بهترین نیست؛ در واقع هر رنگی در یک جا و مکان بخصوصی بهترین رنگ است. عوامل زیادی در زیبا بودن یک رنگ در جا و مکان بخصوص دخیل هستند، که از آن جمله می‌توان به عواملی مانند: سلیقه افراد، فرهنگ، آداب و رسوم و حتی شرایط آب و هوایی اشاره کرد. ما در کشورمان شاهد آن هستیم که در هر منطقه‌ای یک یا چند نوع رنگ قالب وجود دارد، که در واقع نشان دهنده هویت آن منطقه می‌باشد. در برخی استان های کشور رنگ سبز پای ثابت هر نوع رنگ آمیزی است؛ در برخی دیگر رنگ آبی و …. حتی در برخی از شهرها رنگ بنفش به تنهایی 90 درصد رنگ درب خانه‌ها را تشکیل می‌دهد. در تهران قضیه کمی متفاوت است و ما شاهد کلکسیونی از انواع رنگ‌ها و سلیقه‌ها هستیم؛ که دلیل اصلی آن وجود اقشار مختلف از سراسر کشور است، که هر کدام سلیقه و گرایش خاصی دارند.
نکته حائز اهمیت درباره شهر تهران این است که یک گرایش کلی به سمت رنگ‌های خاصی درحال شکل‌گیری است و این گرایش و تمایلات را در ساخت و ساز مناطق شمال شهر تهران بوضوح می‌توان مشاهده کرد؛ به این معنی که در شمال تهران ساخت و سازها براساس اصول مهندسی و زیر نظر شرکت‌ها و مهندسان طراح انجام می‌شود؛ به عبارتی طراحی ساختمان ها و به طبع آن نقاشی ساختمان از یک اصول مشترک و به روز طبیعت می‌کند؛ بهمین دلیل رنگ خانه‌ها و ساختمان ها در مناطق شمال شهر تقریبا از سبک‌های نزدیک بهم پیروی می کنند. ما در ادامه، شهر تهران را از لحاظ جغرافیایی به 5 منطقه تقسیم کرده و وجوه اشترک و اختلاف هر کدام را در حد استطاعت و اطلاعات موجود بیان کرده‌ایم.

نقاشی ساختمان خانه های لاکچری تهران

دلایل تقسیم بندی شهر تهران

ما این تقسیم بندی را در وحله نخست به جهت دسترسی سریع نقاشان کار چی داری به متقاضیان، انجام داده‌ایم؛ همچنین به کمک این تقسیم‌بندی همواره می‌توان نزدیک‌ترین نقاشان به مکان متقاضی را یافته و به محل اعزام نمود؛ و به این طریق هزینه‌های ایاب و ذهاب را کاهش داد. علاوه‌براین، آشنایی نقاشان ساختمان با ویژگی‌ها و سلایق مردم هر منطقه کمک می‌کند، تا خواسته مشتریان به درستی درک شده و کارها با کیفیت بهتر و قیمت تمام شده کمتری انجام گردد. هر کدام از این مناطق دارای ویژگی‌های خاصی است که ما در ادامه به برخی از این ویژگی‌ها اشاره کرده‌ایم.

ویژگی نقاشی ساختمان در مناطق شمال تهران

ویژگی بارز این مناطق قیمت بالای آنهاست؛ بنابراین در اکثر مناطق شمال تهران شاهد طراحی دکوراسیون داخلی به شکل مهندسی و اصولی و با مواد و مصالح مرغوب هستیم. به عبارت دیگر اکثر خانه های لاکچری واعیانی در این مناطق قرار دارند. به طور کل ما در کارچی داری مناطق شمال تهران را از نظر نقاشی ساختمان به دسته های زیر تقسیم کرده ایم.

نقاشی ساختمان الهیه و فرشته.

نقاشی ساختمان محدوده ولنجک.

نقاشی ساختمان در تهران محدوده ونک.

نقاشی ساختمان محدوه چیذر و پاسداران.

نقاشی ساختمان محدوده تجریش و شریعتی.

نقاشی ساختمان منازل شمال تهران

نقاشی ساختمان شرق تهران

مناطق شرق تهران از جمله مناطق قدیمی‌تر هستند و آثار ساخت‌وسازهای قدیمی هنوز در شرق تهران به چشم می خورد. تراکم این مناطق در مقایسه با مناطق مرکزی کمتر، ولی در مقایسه با مناطق غربی بیشتر است. هرچند که اکثر مهاجرین مناطق شرق تهران از نواحی شرق و شمال شرق کشور می باشند، ولی از لحاظ گرایش و تمایل به رنگ و نقاشی ساختمان آمار دقیقی در دسترس نیست، هرچند که نقاشان ساختمان هرکدام یک دسته‌بندی خاصی برای منطق مختلف تهران در ذهن دارند. به طور کل ما مناطق شرق تهران را در تقسیمات زیر تفکیک کرده‌ایم.

نقاشی ساختمان دماوند.

نقاشی ساختمان حکیمیه.

نقاشی ساختمان اسلام آباد.

نقاشی ساختمان تهرانپارس.

نقاشی ساختمان محدوده پیروزی.

نقاشی ساختمان محدوده نظام آباد.

نقاشی ساختمان رودهن و جاجرود.

نقاشی ساختمان تهران درمحدوده افسریه.

مناطق شرق تهران
محدوده یکی از مناطق شرق تهران

نقاشی ساختمان غرب تهران

هر چند که مناطق غرب تهران دارای مناطق قدیمی نیز می باشد، اما عمده طرح های توسعه و جدید تهران در این مناطق قرار گرفته‌اند؛ همچنین اکثر برج های جدید تهران در این منطقه در حال ساخت می باشند. یکی از ویژگی های بارز غرب تهران پاک تر بودن هوای آن در مقایسه با سایر مناطق تهران می باشد؛ بهمین منظور ساختمان هایی که با نمای سفید در این منطقه قرار دارند کمتر نمای آنها دوده می گیرد و به عبارتی دست پیمانکاران برای انتخاب رنگ های روشن تر؛ خصوصا در نمای ساختمان ها بازتر است. تقسیم بندی مناطق غرب تهران از لحاظ نقاشی ساختمان در کارچی داری بشرح زیر است:

نقاشی ساختمان محدوده شهرک غرب.

نقاشی ساختمان محدوده اکباتان و آریاشهر.

نقاشی ساختمان محدوده پونک و جنت آباد.

نقاشی ساختمان محدوده تهرانسر و خلیج فارس.

نقاشی ساختمان زیبا شهر، دهکده، چیتگر و گلستان.

نقاشی ساختمان شهرک آزادی، وردآورد، شهرک استقلال.

خانه نمای سفید غرب تهران
نمای سفید خانه ای در تهران

نقاشی ساختمان جنوب تهران

مناطق جنوب تهران از جمله قدیمی ترین مناطق شهر تهران هستند. این مناطق شامل: محدوده شوش، راه‌آهن، مولوی، جوادیه، فلاح، خزانه، نازی‌آباد، شهرری، کوی سیزده آبان، تختی، و … می باشند. اکثر بازارها و صنوف از جمله بازار بزرگ تهران در این منطقه قرار دارند. یک ویژگی خاصی که این مناطق دارند، دسترسی به انواع مصالح ساختمانی است؛ از طرف دیگر دسترسی به جنوب تهران با انواع شبکه های حمل و نقل عمومی مانند:بی‌آرتی و مترو براحتی امکان پذیر است. همه این عوامل در کاهش هزینه های نقاشی ساختمان موثر است. تقسیم بندی مناطق جنوب تهران از لحاظ خدمات نقاشی ساختمان بشرح زیر است:

خدمات نقاشی ساختمان محدوده شهری ری.

نقاشی ساختمان محدود شوش، مولوی و پانزده خرداد.

نقاشی ساختمان تهران محدوده یافت‌ و بزرگراه سعیدی.

نمایی از محدوده بازار بزرگ تهران

نقاشی ساختمان مناطق مرکزی تهران

این مناطق شامل مناطق 10، 11 و 12 شهرداری هستند. در این مناطق اکثر ادارات دولتی، هتل ها، بیمارستان ها، دانشگاه ها و… قرار دارند. محدوده ترافیک شهر تهران بیشتر در برگیرنده این مناطق است و رفت و آمد به این مناطق مستلزم پرداخت هزینه های ترافیک است؛ همچنین تردد در این مناطق به کندی انجام می شود، لذا همه این مسائل در تخمین هزینه نقاشی یک ساختمان موثر است.

بسیاری از نقاش های ساختمان ترجیح می دهند که در این مناطق کار نکنند؛ از طرفی بسیاری از کارهای تعمیر و مرمت ادارات نیز در این بخش از شهر تهران قرار دارد. مناطق مرکزی در قالب دسته‌های زیر توسط گروه خدمات نقاشی ساختمان کار چی داری تقسیم‌بندی شده‌اند.

نقاشی ساختمان کارگر شمالی.

نقاشی ساختمان میدان آراژانتین.

نقاشی ساختمان محدوده میدان ولیعصر.

نقاشی ساختمان در تهران میدان انقلاب.

مرکز شهر تهران
میدان ولیعصر تهران

نقاشی ساختمان مناطق اطراف شهر تهران

جهت این مناطق که در اطراف شهر تهران قرار گرفته‌اند دسته‌بندی خاصی در نظر گرفته نشده است. در واقع خدمات نقاشی ساختمان این مناطق تحت پوشش یکی از مناطق چهارگانه غرب، شرق، شمال و یا جنوب تهران؛ طبق دسته‌بندی‌های زیر قرار می‌گیرند. هر کدام از شهراهای اطراف در یکی از دسته های زیر قرار می‌گیرند.

نقاشی ساختمان مناطق شرق تهران شامل: نقاشی ساختمان پردیس، دماوند و فیروزکوه.

نقاشی ساختمان مناطق غرب تهران شامل: نقاشی ساختمان شهر قدس، شهریار، اسلام شهر، رباط کریم و پرند.

نقاشی ساختمان مناطق جنوب تهران شامل: نقاشی ساختمان شهر پاکدشت و ورامین.

نقاشی ساختمان مناطق شمال تهران شامل: نقاشی ساختمان شهر شمیرانات.