تعمیرات پکیج کاملا تخصصی در کارچی‌داری

 • مشاوره و بازدید رایگان در خصوص سرویس و تعمیر پکیج
 • بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت
 • تعمیر پکیج بوتان
 • تعمیر پکیج ایران رادیاتور
 • تعمیرات پکیج برند تاچی
 • خدمات تعمیر پکیج آریستون
 • تعمیر سیستم پکیج ایساتیس
 • خدمات تعمیر سیستم پکیج بوش
 • خدمات تعمیر و سرویس پکیج لورچ
 • خدمات تعمیر پکیج ال جی گلدیران

خدمات تخصصی تعمیر پکیج کارچی داری

چرا باید پکیج ها را سرویس کنیم؟

ممکن است پکیج شما پس از چند وقت کار کردن دچار نقص شده و نیاز به تعمیر یا سرویس داشته باشد. نقص در عملکرد پکیج می‌تواند به دلایل مختلفی باشد و یکی از مشخص‌ترین علائم آن، گرم نشدن آب یا ایجاد صدا در حین کار می‌باشد. با مشاهده چنین علائمی باید بلافاصله برای رفع آنها اقدام نمود. شما می‌‌توانید در صورت مشاهده هر گونه مشکل در پکیج تان از طریق سایت یا اپلیکیشن کارچی داری، نسبت به تعمیر پکیج خود یا سرویس آن اقدام نمایید.

پکیج بوتان و ایران رادیاتور

پکیج چیست و چگونه کار میکند؟

پکیج وسیله یا ابزاری است برای گرم کردن آب برای هر نوع مصارف خانگی و تجاری؛ که با توجه به کوچک بودن آن رفته رفته جای موتورخانه های بزرگ را به خود اختصاص می دهد. سیستم پکیج ها در مقایسه با موتورخانه ها فضای کمتری اشغال می کند و به راحتی در خانه و یا یا جاهای کوچک قرار می گیرد. از پکیج ها در تابستان تنها برای گرم کردن آب، جهت مصارفی مانند استحمام و شتشو استفاده می شود، ولی در زمستان علاوه بر مصارف همیشگی، جهت گرم کردن آب برای شوفاژ و گرم کردن خانه ها نیز استفاده می شود.

پکیج ها از دو بخش تشکیل می شوند. بخش اول سیستم مرکزی یا همان دستگاه اصلی است، که وظیفه آن گرم کردن آب است. بخش دوم؛ شوفاژ یا همان رادیاتور است، که در فضای اتاق، پذیرایی، حمام و یا هر مکان دیگری که قصد گرم کردن آن را داریم قرار می گیرد. دستگاه اصلی آب گرم را با استفاده از فشار پمپ و از طریق سیستم لوله کشی به رادیاتور پمپاژ می کند. آب گرم وقتی وارد شوفاژ می شود، باعث گرم شدن بدنه شوفاژ شده و به کمک گردش هوا، محیط پیرامون خود را گرم می کند. با توجه به شناختی که از پکیج و روش کار کردن آن پیدا کردیم، همواره باید یک نکته را مدنظر قرار داد و آن مسئله سرویس و تعمیر پکیج است، زیرا ما یکبار پکیج تهیه می‌کنیم اما سالیان سال با عیب یابی و تعمیر آن سروکار داریم.

سیستم پکیج و شوفاژ

مزیت استفاده از پکیج ها

اولین مزیت پکیج ها، حجم کم آنها و عدم نیاز به فضای زیاد برای نصب می باشد. همین مزیت است که باعث شده خدمات تعمیر پکیج ها و نگهداری از آنها بسهولت انجام شود. سایر مزایای پکیج ها به شرح زیر است:

 • امکان نصب، سرویس و تعمیر آسان در محل.
 • امکان نصب بر روی دیوار یا روی زمین بر حسب نیاز.
 • استفاده اختصاصی؛ بدین منظور هر کسی می تواند یک پکیج دیواری را در خانه خود داشته باشد، بدون اینکه متکی به سیستم دیگری مانند: موتورخانه مجتمع های آپارتمانی باشد.
 • هر زمان مورد نیاز باشد در مدار قرار گرفته و متناسب با نیاز خودتان خاموش و روشن کنید.
 • خطرپذیری پکیج ها، بسیار کم بوده و از نظر ایمنی در حد بالایی قرار دارند. در مواقع سفر و یا ترک خانه براحتی میتوان پکیج دیواری منزلتان را خاموش کرده و خطر ناشی از این دستگاه را به حداقل ممکن رسانید.
 • اکثرا پکیج های دیواری را در فضاهای باز مانند: تراس به گونه ای نصب می کنند که کمترین فضا را اشغال کنند.
 • مزیت دیگر امکان تعمیر پکیج در خانه است که این کار را خودتان با کمی مطالعه می توانید انجام دهید.

انواع پکیج ها

معمولا پکیج های زمینی و دیواری از نظر نحوه نصب، مصرف انرژی، روش راه اندازی و سیستم عملکرد، به دسته ها و مدل های مختلفی بشرح زیر تقسیم بندی می شوند: هر زمان تصمیم گرفتید که یکی از انواع پکیج ها را انتخاب کنید، باید به این نکته توجه کنید که امکان تعمیر پکیج مربوطه در شهر یا محل سکونت شما فراهم باشد.

تقسیم بندی پکیج ها از نظر نحوه نصب

از نظر نحوه نصب یا استقرار، پکیج ها یا دیواری هستند یا زمینی؛ که نوع دیواری بیشتر در منازل و اداره ها و مراکز تجاری شهری به کار می رود؛ و نوع زمینی آن ها بیشتر در ویلاها، موتوخانه ها، خانه های روستایی و ساختمان های با متراژ بالا استفاده می شود. پکیج های دیواری در مقایسه با پکیج های زمینی کاربرد بیشتری دارند و استفاده از آن ها متداول تر بوده و تعمیر آنها راحتر است. اندازه پکیج های دیواری برای خانه های آپارتمانی و ویلائی کوچک، معمولا به اندازه یک دهانه کابینت آشپزخانه می باشد. ابعاد پکیج های زمینی بیشتر از پکیج های دیواری است و معمولا از یک مخزن آب گرم جداگانه یا مخزن کوئل دار برخوردارند. تعمیرات پکیج زمینی به مراتب سخت تر و مشکل تر از پکیج های دیواری است.

سیستم لوله کشی پکیج ها

تقسیم بندی بر اساس نوع سوخت مصرفی

کلیه پکیج های صنعتی و خانگی بر اساس نوع سوخت مصرفی به 4 دسته کلی زیر تقسیم می شوند:

پکیج گازی: اکثرا پکیج های خانگی از این دسته هستند، چراکه این نوع پکیج ها با گاز کار می کنند و در کشور ما اکثر نقاط از سیستم گازکشی بهره‌مند هستند و استفاده از پکیج های گازی بسیار به صرفه‌تر می باشد. البته از برق هم برای راه اندازی و کنترل سیستم پکیج ها استفاده می‌شود. تعمیر پکیج های گازی باید با رعایت کامل مسائل ایمنی انجام شود.

پکیج برقی: این نوع پکیج ها بر پایه مصرف برق بوده و دارای مخزنی هستند که با سیستم برق گرم می شود. استفاده از پکیج های برقی، خصوصا در مصارف بالا معمولا توصیه نمی شود؛ چراکه هزینه های برق گزافی را بهمراه خواهند داشت.

پکیج گازوئیلی: پایه سوخت پکیج های گازوئیلی همانطور که از اسم آنها مشخص است، گازوئیل می باشد. هر چند که هزینه مصرف سوخت این نوع از وسایل گرمایشی نسبت به برق کمتر است، ولی کاربرد آنها همراه با بوی آزار دهنده بوده و استفاده از آنها در خانه های شهری توصیه نمی شود. اما در مناطقی که گاز وجود ندارد و گازوئیل براحتی در دسترس باشد، این نوع پکیج ها می توانند گزینه خوبی به شمار بیایند. مدل زمینی پکیج هایی گازوئیلی بیشتر از دیواری آن معمول است. تعمیر پکیج های گازی کار هر متخصصی نیست. کلا افراد متخصص در حوزه تعمیر پکیج زیاد نیستند.

پکیج های دوگانه سوز: این مدل پکیج ها بر پایه مصرف دو نوع سوخت طراحی می شوند تا امکان نگهداری مستمرآنها در مدار همواره فراهم باشد. بیمارستان ها نمونه خوبی از کاربرد پکیج های دوگانه سوز هستند.
پکیج های خورشیدی: این نوع پکیج ها بر مبنای انرژی خورشیدی طراحی شده اند، البته از گازوئیل هم بعنوان سوخت کمکی در آنها استفاده می شود. در حال حاضر در کشورمان کاربرد این پکیج ها بیشتر در مناطق دور افتاده که از سیستم برق و گاز محروم هستند، معمول است. صفحات پکیج های خورشیدی بیشتر برروی پشت بام قرار داده می شوند.

تقسیم بندی بر اساس نوع سیستم عملکرد

براساس سیستم عملکرد پکیج ها به 4 دسته زیر تقسیم می شوند:

1)پکیج های مبدل حرارتی:

پکیج های مبدل حرارتی خود به دو نوع دیگر تقسیم می شوند. پکیج های تک مبدله و دو مبدله؛

پکیج های تک مبدل:

نحوه ی عملکرد پکیج های تک مبدله به این ترتیب است که به محض ورود آب به دبی سنج یا همان فلومتر، دستگاه شروع به کار کرده و در اولین مرحله، درجه حرارت آب را با دمای تعیین شده برای مشعل مقایسه می کند و چنانچه دمای آب ورودی از دمای تعیین شده کمتر باشد، مشعل بلافاصله روشن شده و دمای آب را افزایش می دهد. اگر این اتفاق یعنی مشعل روشن نشد، پکیج شما احتمالا خراب شده و نیاز به تعمیر دارد. در سیستم تک مبدل، معمولا زمان نسبتا بیشتری صرف گرم شدن آب می شود.

پکیج های دو مبدله:

در پکیج های دو مبدله از دو مبدل برای راه اندازی پکیج استفاده می شود. معمولا در پکیج های حرارتی دو مبدله یکی از مبدل ها بعنوان مبدل اولیه، کارش راه اندازی مشعل برای گرم کردن آب ورودی است. و کار مبدل ثانویه گرم کردن آب مصرفی است. از مزایای پکیج های دو مبدله، تحویل آب مصرفی بطور یکنواخت می باشد. همچنین در سیستم های دو مبدله رسوب و جرم کمتری در لوله ها تشکیل می شود. این در حالی است که در سیستم های تک مبدله رسوب بیشتری تشکیل می شود. پکیج های دو مبدله هم عمر مفید بیشتری دارند، هم تعمیر پکیج های دو مبدله دیرتر انجام می‌شود.

2)پکیج های دارای محفظه احتراق:

محفظه احتراق در سیستم پکیج های دیواری به دوصورت تولید می شود. محفظه احتراق بسته و محفظه احتراق باز. در محفظه احتراق بسته عمل تخلیه دود و مکش هوا از طریق یک دودکش دوجــداره مخصــوص صــورت می پذیرد. پکیج های محفظه احتراق بسته در واحد هایی که زیر بنای کمی دارند و یا فاقد دودکش هستند، استفاده می شوند. پکیج های محفظه احتراق باز بیشتر برای مکانهایی که از نظر تامین اکسیژن مشکلی ندارند و یا در مجاورت باد نیستند، به کار می روند.

3)پکیج های مخزن دار:

پکیج های مخزن دار دارای حجم مشخصی برای نگهداری آب می باشند. در واقع آب درون یک مخزن بصورت همیشه گرم و آماده مصرف نگهداری می شود. مزیت بارز این نوع پکیج ها ارسال آب گرم یکنواخت به نقاط مصرف است. تعمیر پکیج های مخزن دار بسیار ساده می‌باشد.

4)پکیج چگالشی:

پکیج چگالشی یکی از جدیدترین سیستم های گرمایشی هستند، که با سیستم بویلر کار می کنند و راندمان بسیار بالایی دارند. در سیستم بویلر چگالشی از انرژی دود حاصل از احتراق، برای پیش گرمایش آب سرد ورودی به پکیج استفاده می شود.

علائم خرابی پکیج خانگی

برخی از علائم هستند که می توانند نشانه ای برای خرابی پکیج به شمار بیایند و به نوعی زمان سرویس و یا تعمیر پکیج را به ما گوشزد می کنند. هر زمان چنین علائمی را در پکیج خود مشاهده کردید می بایست موضوع را با کارشناسان و متخصصین مربوطه مطرح کنید. تعدادی از این نشانه را در ادامه ارائه کرده ایم:

 • فشار خروجی کم شود.
 • شعله اصلی پکیج کم سو شود.
 • ایجاد سر و صدای بیش از اندازه.
 • آب خروجی گرم و سرد می شود.
 • آب خروجی بسیار دیر گرم می شود.
 • با افزایش دمای پکیج، فشار آن هم زیاد ‌شود.
 • رخ دادن افت فشار مکرر در مدار گرمایش پکیج.
 • پکیج هر چند وقت یکبار بصورت انفجاری روشن شود.

در واقع همه موارد فوق از جمله علائم خرابی پکیج هستند و زمان تعمیر پکیج را به ما یادآوری می‌کنند.

بررسی خرابی پکیج خانگی

سرویس پکیج شامل چه مراحلی است؟

مراحلی که برای سرویس پکیج های دیواری و زمینی انجام می شود، معمولا شامل مراحل زیر است:

 • هواگیری پکیج.
 • تنظیم شیر گاز.
 • کنترل گردش هوا.
 • کنترل سالم بودن دودکش ها.
 • بررسی دما و درجه حرارت پکیج.
 • کنترل فشار آب ورودی و خروجی.
 • بررسی عملکرد محور پمپ سیرکولاتور.
 • رسوب زدایی و جرم گیری لوله های پکیج.

 

لازم به یادآوری است که سرویس پکیج همواره به معنای تعمیر آن نیست و چه بسیا با یک سرویس مختصر یا جرم‌گیری بتوان پکیج را راه‌اندازی کرده و در مدار قرار داد. در واقع عیب یابی پکیج لازمه انجام هر سرویس و تعمیر پکیج های دیواری و زمینی است.

 

سرویس پکیج دیواری

بهترین زمان تعمیر پکیج ؟

پکیج یک وسیله دائم المصرف است؛ یعنی همیشه باید کار کند و در مدار باشد. از طرفی وجود رسوبات معلق و مواد معدنی محلول در آب باعث ایجاد گرفتگی در لوله ها و اتصالات می شود، به گونه ای که هراز چند گاهی، دستگاه پکیج دچار مشکل شده و آب را به خوبی گرم نمی کند. نکته بسیار مهم در ارتباط با سرویس پکیج ها، توجه به این نکته است که نباید بگذاریم پکیج کاملا از کار بیفتد، بعد برای سرویس یا تعمیر آن اقدام کنیم. در واقع باید قبل از وقوع مشکل برای عملکرد پکیج آنرا سرویس کرد. سرویس به موقع از خراب شدن زود به زود قطعات جلوگیری کرده و عمر مفید پکیج را افزایش می دهد. در صورت سرویس دوره ای، اولا پکیج همیشه در مدار خواهد بود؛ در ثانی هزینه های نگهداری و تعویض قطعات نیز بطور قابل چشم گیری کاهش خواهد یافت. برای افزایش عمرمفید پکیج باید به صورت دوره‌ای آنرا سرویس کنید. مدت زمان لازم برای سرویس یا تعمیر پکیج معمولا هر 6 ماه یکبار می باشد. یعنی در زمان شروع فصل تابستان و زمستان. بهرحال مدت زمان سرویس نباید از یک سال و یا حداکثر 2 سال تجاوز کند؛ در غیر اینصورت باید هزینه های بیشتری بابت نگهداری پکیج خود هزینه کنید.

رسوب زدایی پکیج ها

به طور کل رسوب زدایی پکیج به دو شکل انجام می شود، روش دستی و روش مکانیکی. باید به این نکته توجه شود که رسوب زدایی با مقوله تعمیر پکیج متفاوت است. این مسئله را هنگام تماس با تعمیرکار پکیج همواره مد نظر داشته باشید.

رسوب زدایی دستی: در این روش ابتدا پکیج را از مدار خارج کرده و آب آن به طور کامل تخلیه می کنند. در گام بعد، اسید درون پکیج ریخته می شود و همزمان ضربات متناوبی به دستگاه وارد می شود تا جرم ها و رسوبات به طور کامل از جداره لوله ها کنده شده و از داخل دستگاه خارج شوند. اسیدشویی حتما می بایست توسط سرویس کار ماهر انجام شود.

رسوب زدایی مکانیکی: در روش مکانیکی رسوب گیری پکیج ها با کمک پمپ اسیدشویی انجام می‌شود. به این ترتیب که بوسیله پمپ مخصوصی اسید با فشار داخل لوله های پکیج تزریق می شود. در این روش به تعداد دفعات زیاد اسید درون لوله ها جریان یافته و در مدت زمان کمتری کلیه رسوبات از درون سیستم تخلیه می شود.

منظور از سرویس پکیج چیست؟

سرویس پکیج یعنی بررسی و عیب یابی کامل پکیج. در این روش تمامی قطعات و اتصالات کنترل شده و در صورت گرفتگی لوله ها با استفاده از اسید، رسوب زدایی انجام می گردد و لوله ها کاملا باز می شوند. چنانچه قطعه ای معیوب باشد، تعمیر یا تعویض می گردد. تمامی این مراحل از جمله وظایف یک سرویس کار پکیج است. همواره باید به این نکته توجه داشته باشید که شما زمانی می‌توانید یک تعمیرکار درخواست کنید، که یا سرویس کار مشکل پکیج را شناسایی کرده، یا اینکه شما بنوعی ایراد کار را متوجه شده باشید؛ در اینصورت است که شما می‌توانید برای تعمیر پکیج خود اقدام کنید.

مراحل سرویس پکیج

رعایت نکات ایمنی و نگهداری

 • در صورتیکه شیر کنترل گاز پکیج به درستی کار نکند، احتمال انفجار گاز بوجود می آید، که دلیل این امر عدم کارکرد صحیح برخی از قطعات بعلت فرسودگی یا اصل نبودن آنها می باشد؛ بهمین دلیل است که توصیه می‌شود در صورت مشاهده هرگونه اشکال و ایراد در عملکرد پکیج ها با متخصصین و سرویس کاران مجرب پکیج تماس بگیرید. با انجام سرویس های دوره ای می توان از وقوع حوادث ناشی از انفجار در پکیج جلوگیری کرد، و طول دوره تعمیر پکیج را افزایش داد.
 • فاصله انشعاب گاز از محل استقرار پکیج نباید زیاد باشد. در فاصله های زیاد احتمال آسیب دیدن شیلنگ گاز و نشتی وجود دارد.
 • محل اتصال شیلنگ گاز باید هر چند وقت یکبار مورد بررسی استفاده کنندگان آن قرار گیرد. بدین منظور با قرار دادن کف صابون برروی محل اتصال شیلنگ از عدم وجود نشتی اطمینان حاصل کنید.
 • پکیج های ساختمانی از اکسیژن موجود در هوا جهت احتراق بهره می‌برند، لذا در صورتیکه از پکیج در فضای بسته استفاده شود، خطر گاز گرفتگی ناشی از کمبود اکسیژن بوجود خواهد آمد، لذا حتما مسیری را برای تهویه هوا در نظر بگیرید. عدم رعایت این نکته ممکن است سلامت شما را به خطر بیاندازد.
 • لوله دودکش پکیج نیاز به مراقبت خاصی دارد. باید مراقب باشید که لوله دودکش بسته نشده باشد. گاها مشاهده شده که اشیائی مانند: پارچه یا نیلون باعث بسته شدن مسیر دودکش شده اند.
 • درصورتی که تصمیم دارید پکیج دیواری دودکش‌دار را درون کابینت قرار دهید، حتما درب کابینت را در حالت باز قرار دهید، تا اکسیژن کافی برای احتراق در دسترس قرار گیرد.

شرایط محل نصب پکیج

 • هیچگاه پکیج را بالای اجاق گاز و سایر تجهیزات گرمازا قرار ندهید.
 • یک حداقل فاصله‌ ای در حدود یک متر جلوی دستگاه بمنظور دسترسی و امکان تعمیر پکیج دیواری قرار دهید.
 • حداقل فاصله ای در حدود 15 سانتی متر از دو طرف پکیج خالی گذاشته شود.
 • ارتفاع نصب پکیج از کف ساختمان نباید کمتر از 2/1 متر باشد.

نکاتی برای افزایش عمرمفید پکیج های دیواری و زمینی

 • استفاده از صافی برنجی را حتما جدی بگیرید.
 • ترجیحا از فیلتر پلی مگنت برای جلوگیری ازتشکیل رسوبات استفاده شود. استفاده همزمان فیلتر پلی فسفات و رسوب زدای مغناطیسی هم می تواند انتخاب دوم باشد.
 • اجازه ندهید دمای پکیج از 60 درجه سانتیگراد تجاوز کند. استفاده از دمای بالاتر از 60 درجه منجر به تشکیل رسوب بیشتری در لوله ها می شود.
 • اگر می‌خواهید تعمیر پکیج خانه شما دیر به دیر انجام شود. باید در ابتدای راه اندازی سیستم پکیج، لوله های شوفاژ را یکبار بطور کامل شستشو دهید.

برندهای صاحب نام پکیج موجود در کشور

برندهای زیر از جمله دستگاه هایی هستند که در کشور موجود بوده و قطعات آنها در دسترس می باشد، امکان تعمیر پکیج تمامی این برندها و حتی نمونه های قدیمی تر در مجموعه کارچی داری فراهم است.

 • مشاوره و بازدید رایگان
  تعمیرات پکیج با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت
 • برند تاچی
 • پکیج ال جی
 • پکیج آریستون
 • سیستم ایساتیس
 • سیستم پکیج بوش
 • برند معروف پکیج بوتان
 • برند پکیج ایران رادیاتور
 • سیستم برندینگ پکیج لورچ

سوالات متداول

چه فشاری برای ورود آب به پکیج مناسب است؟

فشار مناسب معمولا بین یک تا یک و نیم بار، بهترین فشار برای عملکرد پکیج به شمار می‌آید. حدودا 10 تا 15 متر فشار

خدمات تعمیر پکیج کارچی‌داری در چه شهرهایی قابل انجام است؟

در حال حاضر خدمات تعمیر پکیج مجموعه کارچی‌داری فقط در شهر تهران و در شهرهای حوزه شهرستان تهران انجام می‌شود. ولی در آینده نه چندان دور حوزه فعالیت مجموعه کارچی‌داری به سراسر کشور گسترش خواهد یافت.

آیا برای تعمیر پکیج دیواری نیاز است که دستگاه را از روی دیوار جدا کنیم؟

جدا کردن و پایین آوردن پکیج برمی‌گردد به میزان کاری است که قرار است برای تعمیر پکیج انجام شود؛ اما در ابتدا تعمیرکار پکیج با حضور در محل و بررسی میزان مشکل حتی الامکان سعی می‌کند که خدمات خود را بدون پایین آوردن دستگاه، انجام دهد.

علت اینکه پکیچ دیواری به صورت انفجاری روشن می‌شود، چی‌میتونه باشه؟

این اتفاق ممکنه بعلت ایجاد فاصله بیشتر از حد معمول جرقه و شعله رخ دهد.

آب پکیج خونه ما به خودی خود گرم و سرد می‌شود؟

یکی از دلایل رخ دادن چنین شرایطی، گرفتگی لوله‌ها و عدم گردش مناسب آب در آن‌هاست. در واقع گرفتکی لوله‌ها مصداق کاهش قطر لوله‌ها و افزایش سرعت آب در آن‌ها است، لذا عبور آب با سرعت بیشتر از معمول در لوله‌ها، دلیل عدم گرم شدن آب به طور مستمر و پیوسته است و به همین دلیل گاهی آب گرم و گاهی آب سرد می‌شود. بنظر میاد باید برای تعمیر پکیج خونه تون باید اقدام کنید

آیا نحوه کارکرد پکیج در تابستان و زمستان متفاوت است؟

وظیفه پکیج در زمستان علاوه بر گرم کردن آب مصرفی شستشو و استحمام، تامین آب گرم برای رادیاتورها یا همان سیستم شوفاژ نیز می‌باشد. در واقع در زمستان سیستم پکیج بطور مستمر در مدار است. اما در تابستان سیستم شوفاز از مدار خارج شده و کار پکیج تنها گرم کردن آب برای مصارف شستشو و استحمام می باشد.

آب خروجی از پکیج ما به شدت داغ شده، چه دلیلی می‌تواند داشته باشد؟

پکیج ها همانند خودروها دارای ترموستات به منظور تنظیم آب هستند. در واقع کار اصلی ترموستات اعلام دمای آب به برد الکتریکی پکیج است. برد الکتریکی با توجه به درجه دمای تعیین شده، درجه دمای مشعل را برای رسیدن به حرارت تعیین شده، تنظیم می‌کند. هر زمان ترموستات خراب شود، دمای آب یا بیش از حد سرد، یا بیش از حد گرم خواهد شد.

دلایل صدا دادن پکیج چه می‌تواند باشد؟

همه پکیج ‌ها وقتی در مدار باشند صدای کمی دارند اما وقتی صدا زیاد شود و از حالت معمول بیشتر شود، این می‌تواند نشانه‌ای برای وجود مشکل در سیستم پکیج باشد. در بیشتر موارد صدای غیر عادی در پکیج ها می‌تواند ناشی از ایجاد هوا یا حباب در مخزن و همچنین گرفتگی لوله‌ها باشد. برای این کار می‌توانید سیستم را هواگیری کنید.

چه فشاری برای ورود آب به پکیج مناسب است؟

فشار مناسب معمولا بین یک تا یک و نیم بار، بهترین فشار برای عملکرد پکیج به شمار می‌آید. حدودا 10 تا 15 متر فشار

چه اتفاقی می‌افتد اگر بار پکیج زیاد شود آیا خطر انفجار وجود دارد؟

شیر اطمینان از بروز هر گونه انفجار به دلیل افزایش فشار ورودی آب جلوگیری می‌کند. در واقع شیر اطمینان با خالی کردن آب اضافی فشار مناسب را تعدیل می‌کند.

چطور ممکنه پکیج کار کنه ولی آب گرم نشه؟

چند عامل می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود. اول اینکه ترموستات خراب شده باشد و دمای آب را به درستی نشان ندهد. دوم اینکه ورودی پکیج رسوب گرفته باشد. دلیل سوم هم می‌تواند به علت خرابی شیر سه طرفه باشد.

چرا پکیج دیواری خونه من خود به خود خاموش می‌شود؟

پکیج دارای سیستم ایمنی اتوماتیک است، به این معنی که هر زمان مشکلی در سیستم عملکرد پکیج بوجود بیاید، این سیستم ایمنی به صورت خودکار عمل کرده و پکیج را خاموش می‌کند. این ایرادات می‌تواند ناشی از فشار کم آب، کم شدن فشارگاز یا قطعی کامل گاز، وقوع نشتی در قطعات پکیج، عدم کارایی درست ترموستات و ایجاد اختلال در برد الکتریکی باشد.

مشاوره بگیرید